Ve Voxpotu padají tipy na různé knihy často, ať už jde o doporučení jen tak od cesty, nebo přímo k nějakému připravovanému článku. Puls Book Club vám tak otevře dveře do redakce a vezme vás k ní zase trochu blíž. Minule v něm členové Voxpotu i jeho spolupracovníci a spolupracovnice sdíleli, co zrovna čtou, a byla to docela všehochuť. Tentokrát je knižní klub zaměřený úžeji: na žánr biografií, autobiografií a memoárů.
Jedním tipem do podcastu přispěla například antropoložka Marie Heřmanová ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR, a to i přesto, že biografie příliš nevyhledává. Doporučuje knihu
Poslechněte si také: Puls Book Club | Martin Luther King, migranti, mýty a další
To Filip Brychta, redaktor Voxpotu, zase v Pulsu mluví o biografii Elona Muska. „Rozhodl jsem se mluvit o knize Elon Musk od Ashlee Vanceho z roku 2015. Ale než začnete soudit – nebude to úplně chvalozpěv,“ podotýká s tím, že je v ní americký podnikatel popisován jako vizionář ze Silicon Valley, který chce „vyřešit problémy lidstva svými elektromobily, vesmírnými lety a solárními panely“. Redaktor následně reflektuje (a reviduje) svůj vztah k Muskovi i této knize.
Poslechněte si také: PULS | Vracíme se do středověku? Byznys „novodobých žoldnéřů“ nabývá na síle
Kolega Matěj Schneider, který v minulém Puls Book Clubu zmiňoval biografii Martina Luther Kinga, tentokrát doporučuje autobiografii Malcolma X. „Žádná jiná mě nezasáhla tak moc jako právě tato,“ přiznává v podcastu Schneider.
Kdo doporučuje biografii Mileny Jesenské a kdo zase spis o „beatnické femme fatale“? Co říká Simone Radačičová o knize Miss Dior? A jaká další doporučení včetně knížky o životě George W. Bushe v Pulsu padají? Poslechněte si novou epizodu buď na webu, nebo ve Spotify či Apple Podcasts.