Podcast

PULS live | Reality shows plné stereotypů. Jde to ale jinak?

Vztah k reality shows a reality tv můžete mít jakýkoliv – nic na tom ale nemění fakt, že se jim dá jen těžko vyhnout. Právě této otázce se věnuje speciální live epizoda Pulsu nahraná v brněnské Káznici. Jaké stereotypy tyto pořady podněcují? Existuje „etický přístup“ k jejich tvorbě? A proč nás to vůbec baví? Poslechněte si Puls live s Ivetou Jansovou a Kamilou Zlatuškovou.

Voxpot se vypravil do Brna a na release party druhého Voxpot Magu nahrál první Puls live. Jolana Humpálová se rozhodla epizodu věnovat reality tv – i kvůli tomu, že jsou české sociální sítě plné nové série reality show Survivor, na streamovací službě Netflix přistálo nové Love is Blind a každý týden se v televizi objevují pořady typu Výměna manželek.

Poslechněte si také: PULS | Desítky tisíc mrtvých na moři jsou výsledkem politiky EU. A bude hůř

V Pulsu mluvila s hostkami o tom, proč reality tv vlastně sledujeme a co nám to přináší. Dozvíte se třeba, jaký pořad by chtěla zpracovat Kamila Zlatušková, šéfka festivalu Serial Killer i Televizního institutu. A Iveta Jansová, vedoucí Katedry mediálních studií a žurnalistiky na MUNI, zase mluví o tom, jak stereotypy z reality tv mohou ovlivňovat společnost.

Bylo Česko jiné před Výměnou manželek? Jak si vlastně definujeme reality tv? A jak takové pořady vyobrazují ženy? Pusťte si novou epizodu buď na webu, nebo ve Spotify či Apple Podcasts. 

Témata: Televize, Kultura, Puls